FIRAT ALABALIK

EUPHRAT 500 GR

7M2A1382c copyerewrereer

dsc_00394

 

Ürün adı            : Temizlenmiş, Fileto edilmiş, dondurulmuş Alabalık

Ürün tanımı      : İç organları çıkartılmış, Kafa,kuyruk,Deri ve kılçıkları alınmış  formda balık.

Ürün bileşimi    : Füme Fileto edilmiş dondurulmuş balık

 

İşleme metodu : Boylama makinesinde kalibrasyonu yapılan balıklar İşleme ünitesinde temizleme masalarına veya Kesim makinesine getirilen balıklar anüsünden başlayarak alt damağı arasında kalan karın boşluğu kesilerek iç organları çıkarılır.İç organları çıkarılmış balıklar+ 4 ;+7 C soğutulmuş suda yıkanır ve süzdürülür. İçleri boşaltılan ürünler fileto hattında Kafa, kuyruk, deri ve Kılçıklarından arındırılır. Şoklama tavalarına dizilerek şok ünitesine alınırlar. Burada balıklar – 40C de 4 – 6 saat de şoklanır, şoklanmış balıklar paketlenir. Paketlenmiş ürün sevkiyata kadar -20 ; – 25ºC de soğuk hava deposunda muhafaza edilir.

Raf ömrü           : – 18ºC de  18 ay

*Buzdolabında (-6ºC) 6 Ay
** Buzlukta (-12ºC) 13 Ay
*** Derin Dondurucu (-18ºC) Son kullanma tarihine kadar

Kullanımı          : Tüketime hazır pişirilmiş üründür. Dondurulmuş ürün çözdürüldükten sonra tüketilebilir.

Ambalaj şekli   : Isı yalıtımlı karton koli içerisinde ; 8 kg ’ lık ağzı vakum edilerek kapatılmış, polietilen   poşetlerden 500 gr kutularına yerleştirilmiştir.

Etiket bilgileri  : Ürün adı , Ürün lot no (seri no, parti no) , Kalibre (gramaj aralığı ) ,  Son kullanım tarihi , Tesis onay numarası, çiftlik numarası , uyarıcı bilgi (saklama koşulları ve süresi ) ve ağırlık bilgileri  bulunmaktadır

Sevkıyat Koşulları : Minimum sıcaklığı – 18ºC de  frigolu araç ile

Hedef tüketici kitlesi : Hedef tüketici genel nüfustur ki bu grup doğal olarak yaşlıları ve Çocukları da kapsar. Ürettiğimiz füme fileto ürünler tüm fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik kontrollerden geçtiği, soğuk zinciri muhafaza edilerek tüketiciye ulaştırılmaktadır.
Doğal olarak sadece balıkta bulunan Omega 3’ün insan sağlığı üzerinde çok önemli  etkileri bulunduğu tespit edilmiştir. Özellikle çocukların vücut ve zeka gelişimi üzerinde etkili olduğu görülmüştür. Ayrıca hücre yenileme özelliği nedeniyle yaşlılar için çok gerekli bir besin maddesidir. Damar sertliğini önlemekte, kalp krizi riskini azaltmakta, kolesterolü düşürmekte, sinir sistemini düzenlemede, romatizmayı, kanseri, astım ve şekeri önlemede OMEGA 3’ün çok önemli etkisi olduğu saptanmıştır.Ayrıca alabalık kilo problemi olanlar için de en iyi diyet besinidir

BESİN DEĞERİ 114 Kcal
YAĞ 4.3 Gr
PROTEİN 21.5 Gr
SODYUM 0.06 Gr
DOYMUŞ YAĞ ASİDİ 1.6 Gr

 

 

 

 

Translate »